Menu
Mateřská škola
Skotnice

Mateřská škola Skotnice je škola s dlouholetou tradicí a historií. První zmínky v kronice MŠ se datují ke školnímu roku 1946-47, kdy zde byla otevřena MŠ.

Naše škola je jednotřídní vesnická mateřská škola s kapacitou 25 dětí. MŠ je umístěna v klidném vesnickém prostředí v místní části Skorotín. Je to starší vilka, ve které se nachází prostorná herna, jídelna, šatna, WC a umývárny. V patře je samostatná ložnice. Součástí MŠ je rovněž venkovní zahrada s herními prvky.

Jak probíhalo a stále ještě probíhá vzdělávání dětí v době uzavření mateřské školy

Jak probíhalo a stále ještě probíhá vzdělávání dětí v době uzavření mateřské školy

Od 1. března je mateřská škola uzavřena na základě vládního nařízení ze dne 26. 2. 2021.

Školský zákon ukládá mateřské škole vzdělávat v době uzavření školy děti, pro které je vzdělávání povinné (PPV – povinné předškolní vzdělávání) distanční formou. 13 předškoláčků jsme tedy začaly distančně vzdělávat, ale nezapomněly jsme ani na mladší děti.

Distanční vzdělávání probíhá v pracovní dny. Vždy na konci týdne nebo hned v pondělí obdrží děti složku, ve které jsou pracovní listy, omalovánky a další materiál k činnostem. Zároveň ve složce obdrží rodiče pokyny k práci s dětmi, téma, kterého se činnosti dotýkají, odkazy na webové stránky a další informace. Každý den ráno pak rodiče dostávají na FB skupinu Školička videa, nahrávky písniček, pohádek a konkrétní pokyny k provedení úkolu na daný den.

V průběhu dne rodiče posílají fotografie nebo videa, jak děti na úkolu pracovaly, jak se jim činnost líbila, podařila apod. Jsme v neustálé interakci a škola tak získává potřebnou zpětnou vazbu o práci dětí v PPV, ale i o zapojení se do činností dětmi mladšími. Po ukončení distanční formy vzdělávání bude veškerá „práce“ dětí vložena do jejich portfolia.

Těšíme se na návrat dětí do mateřské školy a věříme, že do konce školního roku ještě stihneme spoustu naplánovaných akcí a aktivit nejen s dětmi, ale i s rodiči, kteří si zaslouží poděkování za spoluúčast na distančním vzdělávání dětí. Z prací dětí s velikonoční tématikou jsme vyzdobily plot mateřské školy.

Tou to cestou přejí zaměstnankyně mateřské školy klidné prožití velikonočních svátků a hlavně zdraví a pohodu v kruhu nejbližších.

Pro rodiče

Rychlý kontakt

Mateřská škola Skotnice, příspěvková organizace
Skotnice 176
742 59 Skotnice

Tel.: +420 556 725 078
E-mail: skolka@skotnice.cz

Provoz: po–pá: 6:15–15:45

Pověřenec pro GDPR
Bc. Daniel Stuchlík
Tel.: +420 774 420 950
E-mail:
daniel.stuchlik@sms-sluzby.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pondělí 5. 6. 2023
zataženo 21 °C 10 °C
úterý 6. 6. slabý déšť 15/12 °C
středa 7. 6. slabý déšť 18/11 °C
čtvrtek 8. 6. slabý déšť 21/10 °C
MŠ Skotnice